Ekologie

 

Být ekologický a zároveň zůstat cenově dostupný je výzva

Při balení vašich objednávek se snažíme uplatnit již použité materiály (kromě krabic). Zejména plastové materiály používáme z druhé ruky. Uvědomujeme si, jaký světový problém je nadměrná spotřeba plastů. Vaše balíčky tudíž nejsou nejkrásněji zabalené, na druhou stranu zbytečně nezvyšujeme spotřebu plastu a z toho máme dobrý pocit.

Zajistit stoprocentní ekologickou výrobu a ekologické obalové materiály je pro každou firmu výzva - zejména finanční, jelikož tyto materiály jsou dražší (ať už kvůli certifikacím, nebo nákladnější výrobě) a tuto finanční zátěž firmy vždy přenáší na zákazníka .

Víme, že nejsme 100% ekologičtí a to proto, že pro vás chceme zůstat i cenově dostupní. Ale environmentální problematiku neignorujeme a neustále přemýšlíme, jak se stát co nejvíce ekologickou firmou. 

 

 

Jak recyklovat kovovou spirálu z našich poznámkových bloků

Samotnou kovovou spirálu můžete vhodit do šedých kontejnerů s názvem "Kovové obaly". Pokud se ve vašem sídlišti tento kontejner nenachází, můžete spirálu s dalším kovovým odpadem zavést do sběrného dvoru ve vašem městě.

 

 

Více o třídění se můžete dozvědět na stránkách www.samosebou.cz.